İletişime Geçin

İçerik Manya

Yol Açık Yola Çık

Bilmedikleriniz

Yol Açık Yola Çık

Yol Açık Yola Çık

Eğitim hayatının başlamasıyla beraber maalesef kaygılarda başladı. Üniversiteye hazırlananlar, ilk yılları olanlar, bitirmeye çalışanlar, bitirdiğinde bir halt olmadığını fark edenler falan. Eminim yaz tatiliniz de mükemmel geçmedi ve siz güneşi göremeden kış geldi. Aslında hep yapmak isteyip yine yapamadıklarınızla dolu bir yaz. Her neyse şimdi bunları unutun, belki ilerleyen zamanlarda güzel bir seyahat yaparsınız.

Biraz özgüven ve birkaç sağlam dost ile güzel saatlerin geçeceğine inandığım bir organizasyon inter-rail. Yaşınız kaç olursa olsun katılabileceğiniz, 1 ay süreyle trenler aracılığıyla ülke ülke dolaşabileceğiniz ve bunun çok da pahalıya mâl olmadığı bir şeyden bahsediyorum. Ücret, yaşınıza ve seyahat edeceğiniz bölgeye göre değişiyor. Örneğin 26 yaş altı için 16 günlük program 195 Euro (800 tl) iken, 26 yaş üstü için, yaş ilerledikçe paranın neden arttığını merak ettim şuan, 286 Euro.

Konaklama açısından sıkıntı yok, buldukları yerde uyuyorlar. Hayır ben rahatıma düşkünüm dersen pansiyon kiralayabilirsin tabiki. Yemek içmek tamamen size kalmış, aslına bakarsanız her şey size kalmış, onlar sadece size imkan sunuyorlar. Ayrıca İnter-Rail biletinizle bölgedeki trenlere istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde binebilirsiniz. En azından 20,30 gün kadar özgürsünüz ve bu bence güzel bir deneyim olurdu.

Kendimize ayıracak vaktimiz olmalı diye düşünüyorum ve bu uygulama bunlardan sadece bir tanesi. Merak edenler için ıvırı zıvırı.

Kendi deyişleriyle: Yol açık, yola açık!

Yorum Yapın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategori Hakkında Daha Fazla: Bilmedikleriniz

To Top